İçeriğe geç

Çelik Kapı Ayarı

Çelik kapı ayarı başka bir deyişle kapı kilitlenme sorunları ile beraber gözlemlenen arızalardır. Halbuki kapı ayar tamiratı hizmetlerimiz içindedir. Ayrıca kapı ayarı yapılması uzman kapı tamircileri işidir. Kapınızda oluşan kapı akması, kapı sürtmesi, kapı kilitlenme sorunu, kapı düşmesi kapı ayarı gerektiren arızalardır.

Çelik Kapı Ayarı
Çelik Kapı Ayarı

Çelik Kapı Ayarı hangi durumlarda gerekir ?

  • Kapınızı açıyorsunuz bıraktığınızda geriye doğru akma oluyor ise,
  • Kapınızı kapatıyorsunuz kapı dili tutmuyor ise,
  • Çelik kapı menteşelerinden ses geliyor ise,
  • Kapıyı ittiğinizde zor kapanıyor olması,
  • Kapınızdaki kilit bölümüne anahtarı taktınız zor dönüyor ise,
  • Çelik kapınızı açtınız zaman yere yada kasaya sürtmesi,

Örneğin yukarıdaki belirtilen arızaların biri yada bir kaçı kapınızda mevcut ise kapı ayarı gereklidir.

Çelik Kapı Ayarı Nasıl Yapılır ?

Kapı ayarı yukarıda verilen örneklerden anlaşılan bir sebepten dolayı böylelikle kapı ayarı bozulması gerçekleşmiştir. Fakat kapıda oluşan ayar bozulması genelde menteşe ve kilit arızaları sonucu meydana gelmektedir. Yalnız çelik kapıdaki ayar sorunlarını bizim gibi uzman kişilerden destek alarak uygun fiyatlara yaptırabilirsiniz. Ayrıca tel destek hattımızdan Murat Usta ile bire bir soru sorabilir tavsiyelerini alabilirsiniz.

Kapı ayarı genelde menteşelerden yapılmakta fakat kapı düşmesi sorununuz var ise. bir diğer sorun ise kapı sürtmesi sorunları genelde karşılaştığımız sorunlardır bu ayar ise ayarlı menteşe tarafından yapılmaktadır.

Kilit dil ayarı gereken durumlarda olabiliyor bu dil ayarı ise kilit mekanizması yanında tırnak vardır oradan yapılmakta. Ayrıca ust tarafta onu aşağıya çekerek kilit yön ayarı yapmış olursunuz.

Kapıyı ittiğinizde kapı zor kapanıyor ise, ancak kapınızda kasılmalar olduğu gözlemlenir. Bu ayarı ise ayar takozları ile kapı ölçülerine göre yapılır.

Çelik kapınızı açma kapatma yaptığınızda kasa yada yere sürtüyor ise. Bu yüzden kapıyı söküp yukarı’ya kaldırma yada menteşe’den kasaya sürtme ayarı yapılarak sorun giderilmekte.

kapınızda kilit bölmesine anahtarı taktınız anahtar zor dönmesi bu sorun kilit göbeğinizin arızalanma işaretidir. bu yüzden kilit barel ğöbeği değişimi yaparak bu sorunu çözmüş olursunuz.

BU BELİRTTİĞİM ARIZALAR KAPINIZDA MEVCUT İSE YARDIMCI OLMAMIZ ADINA BİZDEN SERVİS HİZMETİ TALEP EDEBİLİRSİNİZ. AYRICA İSTANBUL HANGİ SEMTİNDE OLURSANIZ OLUN SİZLERE BİR TELEFON KADAR YAKIN OLACAĞIZ. HATTA MOBİL SERVİS ARACIMIZ SİZLERE 1 SAAT İÇİNDE SERVİS SAĞLAYACAKTIR.

Çelik kapı tamiri konusunda diğer arızalar ve çözümleri için ÇELİK KAPI TAMİRİ yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp

Hemen Ara