İçeriğe geç

Çelik Kapı Düşmesi Tamiri

Çelik kapı düşmesi genel arızalardan biri olmakla birlikte fakat tamiri uzmanlarımız tarafından yapılan çelik kapı arızalardan biridir. Çelik kapılar evlerimizin güvenliğini sağlayan en önemli eşyalarımızdan biridir. Ayrıca dilerseniz gün içinde 7/24 profesyonel, güler yüzlü, ekiplerimiz İstanbul Asya yakası mobil servis hizmetlerimizden randevu alarak yararlanabilirsiniz.

Çelik Kapı Düşmesi Tamiri
Çelik Kapı Düşmesi Tamiri

Çelik Kapı Düşmesi Nedir ?

Açıklamak gerekirse çelik kapı düşmesi diye bilinen evimizin kapısında görünen düşme sarkma gibi durumlar gözükür. Ancak bu düşme sarkma kapınızın kilitlenme sorunlarını’da beraberinde getirir. Açıkçası çelik kapı düşmesi kapınızın kilitlenmemesi kapının sürtmesi arızaları ile birlikte sorun teşkil etmektedir.

Çelik Kapı Düşmesi Ayarı Nasıl Yapılır ?

Kapı düşmesi ayarı konusunda yapılacaklar sizler tarafından sınırlı olmakla birlikte. Fakat elinizden gelecek kapı düşmesi ayarı konusunda bir kapı uzmanından destek alınız. Bilmenizi isterim’ki bu ayar yapma konusunda orta kanat yerinden sökülüyor. Lakin sökülerek yapılan işlemler olduğundan kapıyı sökmeniz konusunda hiç tavsiye etmiyorum. Ama bir çelik kapı uzmanı ile irtibata geçerek uygun fiyatlara yaptırabilirsiniz. Fakat dilerseniz bizden servis randevusu alabilirsiniz.

Kapı Düşmesi Neden Olur ?

Çelik kapı düşmesi neden olur sorusuna örnekler verecek olursak :

1- Bina yapım yılı eski oluşundan kaynaklanan ne yazıkki kapı kasası yerinden oynaması gibi problem olur.

2- Çelik kapı montajı yapılırken kalitesiz malzemeler kullanılması örnek olarak köpük, beton. sıva malzemelerin kalitesi önemli olmaktadır. Sonucunda bu montaj malzemeleri kalitesiz ise çelik kapı düşmesi olabilmektedir.

3- Bulunduğunuz daire konumu giriş katları olması bu başlıca sebeplerdir. Genelde nem ve rutubet olması çelik kapı kasasında oynamalar olacak ve çelik kapı düşmesi meydana gelecektir.

4- Oysaki günümüzdeki alt segment çelik kapılar esnemeye ve kapı düşmesi, olmaya müsait malzemelerden yapılmaktadır. Lakin çelik kapı alırken dikkat etmeniz gereken konulardan önemli olanı orta sınıf bir çelik kapı 2500-3000 tl fiyatlara satın alabilirsiniz. Mesela Eskiden kalın sac kalınlığından üretilen kapılarda kapı düşmesi kapı kaynaklı olmuyordu. Fakat günümüzdeki spot ve uygun çelik kapılarda kapı düşmesi, kapı sarkması, sorunları baş göstermektedir.

Çelik Kapı Düşmesi Sebepleri Nelerdir ?

  • çelik kapı imal yılı eski olması,
  • menteşelerin yıpranmış olması,
  • kapı montajı düzgün yapılmaması,
  • çelik kapı montajında kullanılan malzemeler kalitesiz olması,
  • bina yaşı çok eski olması,
  • kapıda kasılmalar olması,
  • kapı arasına açık kalması için konulan stoper’ler,
Çelik Kapı Düşmesi Tamiri Hizmetleri

Düşen Kapı Tamir Edilir mi ?

Evet tabiki tamiri mümkün arızalarıdır. Fakat işini uzmanlıkla yapan bir servis çağırmanız çelik kapınızda düşme problemini kaliteli yapılırsa uzun ömürlü olacaktır.

Çelik Kapı Düşmesi Tamiri Nasıl Yapılır ?

Kapı düşmesi tamiri profesyonel el aletleri ile ancak minimum 1 saat işlem sonucu yapılan tamiri hizmetidir. Özellikle bu hizmeti kaliteli ve sizlerin kapısız mağdur olmamak adına yerinde yapıyoruz. Hatta kapınızı iş yerimize götürmek yerine iş yerimizdeki çoğu el aletlerimizi mobil aracımızda bulunduruyoruz. Başka bir deyişle dükkanımızı ayağınıza getiriyoruz. Örnek olarak kaynak makina’mız tüm kesici delici aletlerimiz mengene’mize varana kadar. Kısacası memnuniyetiniz bizim için en önemli kriterler arasında yer almaktadır.

Kapı Düşüklüğü nasıl Giderilir ?

Çelik kapınız yerinden sökülmeden üstelik kapı düşüklüğü giderilmesi mümkün değildir. Fakat kapı düşmesi menteşelerden düzeltilmesi işlemi yapılarak’da giderilebilir, işini bilen bizim gibi uzmanlar dahilinde tabiki. Açıklamak gerekirse kapı düşüklüğü kapı ayarı ile karıştırmamak gerekir tamamen işinin ustası çelik kapı tamircisi alanına girmektedir.

DAHA DETAYLI FAYDALI OLABİLECEK BİLGİLERİMİZİN OLDUĞU Çelik Kapı Tamiri SAYFAMIZI ZİYARET EDEREK DAHA DETAYLI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp

Hemen Ara