İçeriğe geç

Çelik Kapı Menteşe Onarım Tamiri

Çelik kapı menteşe tamiri hizmetimiz uzmanlık gerektiren özellikle çelik kapı tamircileri tarafından yapılan tecrübe gerektiren iştir. Örnek olarak gözüken sorunlar çelik kapı menteşe kırılması, menteşe paslanması, menteşe gıcırtısı, menteşe çatlaması, menteşeler bakımsız olması, gibi sorunlar çelik kapılarda sıklıkla gözüken arızalardır.

Çelik Kapı Menteşe Tamiri
Çelik Kapı Menteşe Tamiri

Çelik Kapı Menteşesi Nedir ?

Kapı menteşesi bir çelik kapıda özellikle bulunan en dayanıklı ve önemli parçalardan biridir. Fakat dayanıklı olması ile beraber zorla kullanım ve aksi kullanma kırılacak olan, çelik kapı gövdesinden ayrılan parçadır.

Çelik Kapı Menteşe Değişimi Yapılır mı ?

Tabiki çelik kapı menteşe değişimi yapılmaktadır. Fakat bu değişim her çelik kapı için geçerli olmamaktadır. mesela sabit menteşeli ve ayarlı menteşeli kapılar diye iki grup şeklinde ayrılmaktadır. sabit menteşeli çelik kapılar var olan menteşeleri uzman ellerde çelik kapı menteşe kaynak tamiri yapılarak sorun çözülmektedir. ayarlı menteşeli çelik kapı ise yeni bir ayarlı menteşe ile değişimi yapılarak çelik kapı arızaları giderilmektedir.

Çelik Kapı Menteşesi Tamir Yapılır mı ?

Buna rağmen çelik kapı menteşesi tamiri ancak profesyonellik gerektiren özellikle çelik kapı ustaları işidir. Bu menteşe tamiri için yılların birikimi gerektiren hata yapılmasına pay olmayan menteşe tamiri yapımı sonucunda uzun yıllar kapınızdan verim almanıza sonuç olacaktır.

Çelik Kapı Menteşe Kırılması Neden olur ?

Kapı menteşelerin kırılması örnekleri belirtmek gerekirse ? çelik kapı menteşe sebeplerinden birisi kapı ile kasa arasına sert cisim konulması. Apartman ve bina kapıları yapılarımızda giriş güvenliğimizi sağlayan ana kapılardır. Ana kapıların sağlam ve dayanıklı olması dış etkenlere dayanıklılık önemli faktörlerdir. Çelik kapı menteşe kırılması genel olarak apartman bina kapılarında gözlemlenmektedir. Bina temizliği taşınma ve tadilat esnalarında kapı açık kalması adına kapı gövdesi arasına konulan malzemeler. Bunlar taş, takoz, tarzı malzemeler kapı menteşe kırılmasına yol açmaktadır.

Çelik Kapı Menteşe Kaynağı Yapılması ?

Örneğin çelik kapı menteşe kaynağı tamiri yapımı firmamızda yapılır. Uzman teknik el aletleri ile yapılan titizlikle yaptığımız işlerimizden biridir. Yalnız menteşe kaynağı bilinen kaynak makina’ları ve elektrotları ile yapılmamaktadır. Bu menteşe kaynağı işi ince elektrotlar ile iş güvenliği çerçevesinde yapılan çelik kapı menteşe kaynağı işidir.

Çelik Kapı Menteşe Ayarı Yapılması ?

Menteşe ayarı yapımı kullanıcılar adına her kapı için mümkün değildir. Fakat çelik kapı tamiri ustası için her tür çelik kapı ayarlama olması. Ancak ayarlanma özellikli çelik kapı menteşesi olsa’da bu kapı arızasına göre müdahale etmek gerekir.

Demir Kapı Menteşe Tamiri Yapımı Sağlam Olur mu ?

Çelik yada demir kapı menteşesi tamiri yaptırdınız varsayalım. Bu yüzden merak ettiğiniz bir durum olarak yapılan menteşe kırılması tamiri ne kadar sağlıklı olur yada idare eder bizleri. Bu konuda belirteceğim konuya yaklaşımım.

1- Açıklamak gerekirse çelik kapı menteşe tamiri yaptırmadan önce işini bilen usta bulmuş olun.

2- Mesela çelik kapı menteşe tamiri yapımından kendimden örnek vermek gerekirse 2 saatte yapmaktayım.

3- Ne yazıkki sizlere kolay gelen menteşe tamiri kaynağı yapılması bunun temizleme hazırlama zaman almakta. Sonuçta bu kadar uzun sürede menteşe kaynağı tamiri yapılması uzun ömür ve dayanıklı olması içindir.

Çelik Kapı Menteşe Kırıldı Ne Yapılması Gerekir ?

Aynı zamanda çelik kapı menteşesi kırılması anında derhal işininde uzman çelik kapı tamircisinden hizmet almanız gerekmektedir. Fakat doğru secilen çelik kapı tamircisi çelik kapınızdaki menteşe kırılmasını itina ile onarımını gerçekleştirecektir. Özellikle dilerseniz iletişim numaramız’dan gün içinde acil hizmet randevusu alınız. Dahası murat usta kaliteli profesyonel hizmetlerimizden memnun kalacağınızı garanti ederiz.

Kapı tamiri konusunda detaylı bilgiye ÇELİK KAPI TAMİRİ sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp

Hemen Ara